Pośród wielu programów i aplikacji korzystnych dla studentów nie można zapominać o tych, które z założenia najbardziej mają ułatwiać życie na uczelni – czyli o programach i aplikacjach edukacyjnych. Są one bardzo ważne, szczególnie, gdy patrzymy jak wiele młodych osób chodzi na zajęcia z własnymi laptopami, czy tabletami i to dzięki nim przyswaja wykładaną przez profesorów wiedzę.

Warto więc się zastanowić zainstalowanie czego będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Prym wiodą tutaj notatki w chmurze.

Dostępne na komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony aplikacje typu Dropbox, czy Evernote zadbają, by wiedza spisywana na wykładach nie zaginęła gdzieś w przestrzenii. Evernote jest to rodzaj mobilnego notatnika, który sprawnie pozwoli nam zapisywać notatki na uczelni, a nawet dodać do nich zdjęcia, czy fragmenty podręcznika w postaci pdf’a.

Dropbox to natomiast coś w rodzaju internetowego dysku, dzięki któremu będziemy mieli dostęp do potrzebnych nam materiałów na każdym urządzeniu, bez konieczności noszenia ich ze sobą.