www.primacharter-va.pl

Kwiaty nie tylko sprawiają, że nasze mieszkania ładniej się prezentują. One odpowiadają również za odpowiednią ilość świeżego powietrza w naszym domu, a co się z tym wiąże, w znacznej mierze to właśnie od nich będzie zależało nasze samopoczucie. Dlatego też warto dopilnować, aby w naszym domu znajdowało się jak najwięcej kwiatów doniczkowych. Co prawda ich utrzymanie nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza zimą, kiedy trwa sezon grzewczy, ale można wybrać takie rośliny, z którymi z pewnością sobie poradzimy.

Powiedzeniem cieszą się storczyki

Jeśli popatrzymy na okna naszych sąsiadów, to z pewnością przekonamy się, że wielu z nich posiada różne odmiany storczyków. Jedno i dwupędowe, a dodatkowo jeszcze występujące w różnych kolorach, z pewnością będą wspaniałą ozdobą każdego pomieszczenia. Co prawda może nie są to kwiaty najłatwiejsze w utrzymaniu, ale przy odrobinie samozaparcia nie powinniśmy mieć z nimi problemów. Wystarczy pamiętać, aby regularnie wstawiać je do wody, żeby korzenie były zamoczone i żeby od czasu do czasu podać im środek odżywczy. Wówczas bez najmniejszego problemu będą się rozwijały, a to oznacza, że regularnie będą kwitnąć, sprawiając że pomieszczenie w którym będą się znajdowały, będzie prezentowało się naprawdę pięknie.

Coś bardziej egzotycznego?

A może szukamy roślin bardziej egzotycznych, takich które lubią wysokie temperatury i nie straszne im zimowe ogrzewanie? Warto wówczas sprawdzić, co może nam zaproponować echmea wstęgowata. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale również nie ma większych wymagań jeśli chodzi o rodzaj podłoża, w jakim będzie się znajdowała. Nie potrzebuje również wielkiego podlewania i choć woli wilgotną glebę, to nic się nie stanie, jeśli przez dłuższy okres ją przesuszymy. Dlatego idealnie nadaje się do mieszkań, które zimą są ogrzewane, a dodatkowo dla tych, którzy często wyjeżdżają, bo nawet jeśli przez jakiś czas jej nie podlejemy, to tak naprawdę nic wielkiego się jej nie stanie. Zastanowić możemy się również nad aspidistrią wyniosłą, która świetnie poradzi sobie zarówno w zbyt suchym jak i wilgotnym powietrzu, nie straszne jej będą wahania temperatur i niedobory ilości światła. Do tego szybko rośnie i nie trzeba jej często przesadzać. Wielu ludzi uważa, że zajmowanie się roślinami doniczkowymi to ciężkie zadanie i rezygnują oni z ich posiadania. Tak naprawdę nie ma w tym nic ciężkiego jeśli tylko poznamy podstawowe potrzeby danej rośliny. Co więcej, jest ich tak wiele, że nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem takiej, która idealnie będzie się nadawała do naszych warunków, nawet wtedy, gdy wiemy, że może nam się zdarzyć, że zapomnimy ją podlać.

Jest wiele roślin, które wcale nie są wymagające, jeśli chodzi o ich utrzymanie.