rolety zewnętrzne z moskitierą

Są takie rośliny, które naprawdę warto mieć w swoim mieszkaniu. Nie tylko będą one sprawiały, że będzie się ono ładniej prezentowało i będzie przytulniejsze, ale również może się okazać, że dzięki nim powietrze, którym będziemy oddychać będzie znacznie czystsze. Warto się więc zapoznać chociaż z kilkoma roślinami, które warto rozważyć, jeśli chcemy sprawić, aby w naszych czterech ścianach zrobiło się nie tylko bardziej zielono, ale również i lepiej się oddychało.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, aby w naszym domu pojawił się bluszcz pospolity. Nie jest on drogi, dodatkowo nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów, aby pięknie rosnąć, a dzięki niemu będziemy mieli czystsze powietrze, które pozytywnie będzie wpływało na nasze samopoczucie.

Dodatkowo taki bluszcz możemy mieć nie tylko w mieszkaniu, ale również na balkonie czy tarasie, a to sprawi, że takie miejsca będą się świetnie prezentowały i będą idealne, jeśli będziemy chcieli trochę odpocząć. Jeszcze inną propozycją może być sansewieria, zwana potocznie Językami Teściowej. Z jednej strony pięknie się prezentuje, dzięki czemu będzie wspaniałą dekoracją każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie, a z drugiej będzie nam dostarczała bardzo dużo tlenu. Nie tylko w dzień, ale również w nocy, dlatego warto pomyśleć o tym, aby trzymać ją w sypialni. Tym bardziej, że redukuje również ilość alergenów w powietrzu.

Co ważne, nie jest trudna w pielęgnacji, bo wystarczy, że podlejemy ją raz w tygodniu, a więc nawet ktoś kto zazwyczaj nie ma ręki do kwiatów, spokojnie powinien sobie z nią poradzić.

Jakie jeszcze propozycje?

Jeśli porozmawiamy ze znawcami kwiatów, to z pewnością zaproponują nam oni, aby w naszym domu pojawił się skrzydłokwiat. Roślina idealnie nadająca się do oczyszczania powietrza w mieszkaniach, wychwytująca szkodliwe substancje, neutralizująca również zapach dymu tytoniowego. Poza tym pięknie się prezentująca i równie pięknie pachnąca. Na pewno znajdziemy dla niej idealne miejsce w naszym domu i nie będziemy żałowali takiego zakupu.

Są też takie kwiaty, które cieszą się uznaniem od lat i można je spotkać w wielu domach. Do nich niewątpliwie zalicza się paproć, która także poprawia jakość powietrza. Co więcej, neutralizują one również promieniowanie pochodzące z ekranów i nawilżają powietrze. Nie są ciężkie w utrzymaniu jeśli tylko zapewnimy im wilgotne podłoże i cień, a dodatkowo będą świetnie się prezentować, zwłaszcza jeśli powiesimy je pod sufitem, pozwalając aby ich liście pięknie zwisały. Jest wiele roślin doniczkowych, które nie tylko mogą, a nawet powinny znaleźć się w naszym mieszkaniu.

Dzięki nim nie tylko będzie się w nim przyjemniej przebywało, ale to przebywanie będzie dla nas znacznie zdrowsze.