Przyzwyczajeni do szumiącego odgłosu wnętrza komputera oraz korzystania z tradycyjnych dysków twardych, nie wyobrażamy sobie świata bez komputerów. Jednak taka wizja rzeczywistości jest całkiem możliwa, a powodem tego mogą być specjalne przestrzenie do gromadzenia danych, zwane chmurami.

Dobra oferta ankiet telefonicznych

Już teraz można za drobną opłatą wykupić miejsce na serwerze, na którym bez problemu możliwe jest przechowywanie informacji, filmów, zdjęć i prywatnych dokumentów. Załóżmy jednak, że na świecie znikają wszystkie dyski twarde, a ich miejsce zajmują wirtualne pamięci, jak wtedy wyglądałoby korzystanie z Internetu? Wystarczyłaby zaledwie klawiatura i dowolny monitor, podpięte razem do sieci.

Wszelkie pozostałe elementy tradycyjnego komputera będą istniały naprawdę, jednak będzie to ogromna maszyna, złożona z niewyobrażalnie silnej karty graficznej i licznych procesorów, które zapewnią możliwość równoczesnej pracy na niej, tysiącom użytkowników na raz. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie funkcjonalne podczas częstych podróży.