Przesiadka na Linuksa

www.program2015.pl

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez Windowsa, o czym już wiemy. Prawda jest jednak taka, że istnieją dla niego alternatywy, niektóre nawet bezpłatne. Komercyjnym systemem, który od lat próbuje podgryzać Okna jest Mac OS stworzony i rozwijany przez firmę Apple.

Ma on wiele zalet, ale niestety pracuje wyłącznie z komputerami produkowanymi przez Apple. Z myślą o tradycyjnych pecetach stworzono system operacyjny Linux, który doczekał się wielu różnorodnych dystrybucji. Obecnie jest to pełnowartościowy, w większości intuicyjny system, z którego można korzystać w domu i w pracy.

Jego wielkim walorem jest darmowość. Nad rozwojem poszczególnych wariantów czuwają międzynarodowe społeczności programistów i specjalistów od bezpieczeństwa. Aktualnie najwyżej notowaną mutacją Linuksa jest Ubuntu.

System ten słynie z prostej obsługi, nowoczesnego wyglądu i bogatej bazy oprogramowania. Wszystkie potrzebne do instalacji pliki można pobrać z internetu, zapisać na dysku i następnie zainstalować na komputerze.

Close