Układ chłodzenia nie daje rady

www.dziennikarzerp.org

Dłuższa eksploatacja komputera wiąże się z tym, że pod obudową gromadzi się duża ilość kurzu. Najwięcej jest go zawsze na wiatraku oraz na innych elementach układu chłodzenia, które odpowiadają za to, czy nasz komputer się nie przegrzewa.

Aby mieć pewność, że urządzenie będzie sprawnie działać, warto systematycznie usuwać zanieczyszczenia z wnętrza maszyny. Jeśli chodzi o laptopa, można to robić za pomocą sprężonego powietrza, którym przedmuchujemy wyloty radiatora, aby usunąć z nich kurz.

Udostępniaj dokumenty bezpiecznie dzięki pionierskiej usłudze fordata.pl - Virtual Data Room

Jeszcze lepiej będzie otworzyć laptopa i oczyścić go dokładnie, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Lepiej powierzyć to profesjonalistom z pogotowia komputerowego.

Czysty układ chłodzenia będzie sprawnie działał i na pewno sprawi, że znikną ewentualne problemy z nagłym wyłączaniem się urządzenia (to wynika działania czujników, które zatrzymują pracę komputera, gdy jego temperatura jest zbyt wysoka). Innym ważnym elementem dbania o chłód pod obudową jest nakładanie co kilka miesięcy nowej pasty termoprzewodzącej na procesor.

Posted in IT