https://witek.pl/manufacturer/wajnert

Kupując mieszkanie czy dom często nie mamy większego wpływu na rozkład pomieszczeń. Możemy jednak zadbać o to, żeby znajdowały się w nich przedmioty i urządzenia, które są zgodne z zasadami feng shui. Tak też jest w przypadku łazienki.

w jaki sposób urządzić zatem łazienkę? Według zaleceń feng shui łazienka nie powinna znajdować się w środkowej części mieszkania. Najlepiej, jeśli położona jest na uboczu. Ponadto nie powinna sąsiadować z sypialnią oraz z kuchnią.

Pomieszczenia te symbolizują odrębne żywioły, co może przełożyć się na przepływ energii. Warto zadbać o to, żeby oddzielić toaletę od innych urządzeń sanitarnych. W przypadku gdy nie ma na to możliwości, należy zastosować przegrodę.

Toaleta uchodzi bowiem za miejsce „brudne”, z kolei pozostałe za „czyste”. Z tego powodu nie powinny się wzajemnie przenikać. Zaleca się, żeby w łazience znajdowało się okno.

Łazienka powinna być bowiem prawidłowo oświetlona. Ponadto istotny jest właściwy dobór kolorystyki. Do łazienki nadają się głównie kolory pastelowe.