Używanie myśli do kontrolowania jakichkolwiek urządzeń jeszcze do niedawna kojarzyło się każdemu wyłącznie z filmową i literacką fikcją. Nie wszyscy też zdają sobie sprawę, a niektórym wprost trudno uwierzyć, że obecnie prowadzi się testy technologii, pozwalającej na sterowanie samochodu własnymi myślami! Do tego niezwykłego projektu podchodziło już wiele firm z różnych stron świata.

Najnowsza propozycja pochodzi z Chin i jest dziełem naukowców z Nankai University w Tiencinie. Przy współpracy z firmą, produkującą samochody – Great Wall Motors, mogli oni zapoczątkować testy SUV-a, który jako pierwszy został wyposażony w ten inteligentny system sterowania.

Rozwiązanie, jeśli tylko się sprawdzi, powinno pomóc zwłaszcza osobom niepełnosprawnym. Dzięki niemu będą one mogły swobodnie prowadzić pojazd, nie czując się w żaden sposób ograniczane.

Oczywiście, nie będzie to związane z telepatią, ale z wyłapywaniem odpowiednich fal mózgowych, wytwarzanych przez mózg i przetwarzaniem ich w polecenia. By w ogóle rozpocząć jazdę takim samochodem, kierowca będzie musiał przejść specjalistyczne szkolenie.

Do sterowania pojazdem niezbędna okaże się specjalna opaska, posiadająca szesnaście wbudowanych sensorów.

Zanim jednak dostaniemy możliwość sterowania autem myślami, warto wyposażyć się w kamery samochodowe hd, które zapewnią nam w pewnym sensie bezpieczeństwo w naszym aucie.