Separatory węglowodorów

Kiedyś salon był pomieszczeniem użytkowanym od święta, tylko na specjalne okazje. Dzisiaj obserwujemy zaś, że salon coraz częściej zaczyna pełnić funkcję pokoju dziennego, stanowiąc tym samym swoiste centrum życia rodzinnego. Czynności najczęściej powtarzane w salonie to picie kawy, bądź innego napoju, czytanie książki lub prasy, oglądanie telewizji.

Słowem, pełny relaks. Z myślą o możliwie najbardziej komfortowym wypoczynku w salonie stworzono nowoczesne, funkcjonalne meble. Niektóre przykłady to: sofy i fotele posiadające poręczne półeczki, najczęściej umocowane z boku mebla, na których można postawić kawę, czy odłożyć książkę.

Niejednokrotnie te wypoczynkowe meble posiadają w swoich podłokietnikach specjalne skrytki, w których można schować prasę. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej funkcjonalne i estetyczne niż typowy gazetnik. Istnieją również sofy, dla których możliwe jest wyregulowanie wysokości, rozkładanie ich w różnych pozycjach, wysunięcie zagłówka, podłokietnika, czy specjalnej poduszki.