Kolorystyka przedpokoju

https://przelambariery.pl/pol_m_Materace-przeciwodlezynowe-236.html

Przy aranżacji przedpokoju warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Wielkość, wpadające światło, funkcjonalność. Wybierając kolorystykę trzeba pamiętać, że pomieszczenie jest wizytówką naszego domu i ma zapowiadać styl i charakter całego mieszkania. Z tego powodu warto zadbać o każdy najmniejszy szczegół.

Z pewnością najlepszym rozwiązaniem byłoby pomalowanie ścian na biało, co powiększyłoby wnętrze i rozjaśniło. Ale to także bardzo niepraktyczny pomysł – ściany w przedpokoju szybko się brudzą. W takim razie, jaki wybrać kolor, aby wnętrze wyglądało estetycznie i było funkcjonalne? Mały i ciemny przedpokój należy pomalować zmywalną, jasną farbą w stonowanych kolorach. Jeżeli mamy do dyspozycji dosyć dużą i ładnie oświetloną przestrzeń, można zdecydować się na ciemniejsze barwy i bardziej intensywne.

Długi i wąski przedpokój optycznie skrócimy malując krótsze ściany na ciemno, a dłuższe na jasno. W ten sposób odzyska zaburzone proporcje. Jeśli meble i podłoga w przedpokoju są w tonacji ciepłej, należy wybierać kolory neutralne, i odwrotnie – w przypadku odcieni chłodnych, należy dobierać barwy chłodne. To sprawi, że uzyskamy spójny efekt.

Close