Instalujemy system Windows

www.konsulat-slowenia.pl

W tej chwili najpopularniejszym i najczęściej instalowanym systemem operacyjnym na świecie jest Windows. Produkt Microsoftu pozycję globalnego lidera zajmuje od mniej więcej 20 lat i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Z czego wynika sukces? Z powszechnej dystrybucji oraz siły przyzwyczajenia.

Dla większości użytkowników Windows był pierwszym systemem, z którym mieli styczność. Specyficzny, intuicyjny interfejs szybko spowszedniał i dziś trudno byłoby się przerzucić na coś innego. Argumentem „za” jest także prosta instalacja systemu.

Załóżmy, że kupiliśmy nowy komputer bez OS-u na pokładzie. Chcemy mieć Windowsa, więc kupujemy płytę z najnowszą wersją tego systemu. Wystarczy uruchomić peceta, umieścić płytę w napędzie CD (upewniając się wcześniej, że w ustawieniach BIOS aktywowano bootowanie z płyty), a później czekać aż proces instalacji się zakończy.

Jeśli czegoś się obawiamy, możemy skorzystać ze wsparcia pogotowia komputerowego, choć raczej nie będzie to konieczne. W większości przypadków system zadamawia się na dysku twardym bez komplikacji.

Close