wieszak ścienny z napisem

Funkcjonalny dom oznacza między innymi uporządkowaną, dobrze zorganizowaną przestrzeń. Taką, która z łatwością pozwala odnaleźć wszystkie rzeczy, bez zbędnego przewracania wszystkiego „do góry nogami”.

Oprócz przedmiotów niezbędnych, których używamy niemal każdego dnia, posiadamy jeszcze całe mnóstwo drobiazgów, które również czasem okazują się być potrzebne, albo po prostu żywimy wobec nich sentyment. Szkoda byłoby wyrzucać te nasze skarby tylko dlatego, że mieszkanie jest zbyt małe, albo panuje w nim rozgardiasz spowodowany mnogością posiadanych rzeczy.

Z powodzeniem można zapanować nad domowym chaosem, jeśli tylko zaopatrzymy się w meble kryjące w sobie odpowiednią ilość schowków. Najczęściej są one tak zaprojektowane, że w ogóle nie rzucają się w oczy, za to my zyskujemy porządek i ład w domu.

Dużo lepiej żyje się w domu / mieszkaniu, w którym wszystko ma swoje miejsce. Jak mówi stare powiedzenie: „chaos generuje chaos” – im więcej zamętu wokół domowników, tym i oni bardziej niespokojni.

A przecież dom ma być miejscem wyciszenia, sielankowej atmosfery z dala od zgiełku codzienności. Warto o tym pamiętać!.