https://www.tophifi.pl/producenci?producent=rotel

Nowe technologie dotyczą wszystkich dziedzin życia. Dzięki robotyce, automatyce i informatyce korzystamy ze sprzętów i urządzeń wyposażonych w sztuczną inteligencję, ale do tego możemy postępować w myśl ekologii.

W 2010 roku został zaprezentowany pierwszy samochód autonomiczny MIG zaprojektowany na „szkielecie” Volkswagena Passata. Samochód ten z założenia ma prowadzić się sam.

Podczas pierwszych testów za kierownicą siedział kierowca, ale pełnił on raczej rolę kontroli a maksymalna prędkość samochodu podczas jazdy wynosiła 80km/h. Biorąc pod uwagę, że jest to całkowicie innowacyjne rozwiązanie możemy być pewni, że za szybko takich samochodów na ulicach naszych miast nie zobaczymy.

Niemniej jednak ten prototyp i testy pokazują, że jest to całkowicie realne przedsięwzięcie. Gdyby nie rozwój automatyki, robotyki i informatyki takie „wynalazki” nie byłyby możliwe do zrealizowania.

Zaczęło się niewinnie od wyposażenia nawigującego, czujników parkowania, a dziś coraz bardziej realne staje się jeżdżenie samochodem bez kierowcy.

Jeśli jednak ta wizja do nas jeszcze nie przemawia, warto zdecydować się na samochody używane Nowy Dwór Mazowiecki.