Mysz komputerowa to urządzenie, bez którego trudno się obejść. Ułatwia obsługę komputerów i jest znacznie wygodniejsza od instalowanych w seryjnych laptopach, popularnych touchpadów. Istnieje jednak ciekawa alternatywa, niebędąca zarazem wizją korzystania z urządzeń za pomocą ruchów i gestów dłonią.

Mowa o tak zwanych slidepadach, które opracowali polscy inżynierowie. To co wyróżnia polski patent, to precyzja działania, która zdaniem twórców, znacznie przewyższa tradycyjne urządzenia optyczne. Tego typu dżojstiki, mogą być z powodzeniem wykorzystywane w miejscach, które wymagają od operatorów znacznej uwagi, na przykład na sali operacyjnej lub w laboratorium chemicznym.

Może być również ciekawą alternatywą dla grafików komputerowych, pracujących na co dzień za pomocą tabletu kreślarskiego. Możliwości wykorzystania urządzenia slidepad jest wiele, jednak najciekawszym i najbardziej właściwym wydaje się używanie go przez osoby niepełnosprawne, które mają problem z ograniczeniem ruchowym. W ten sposób będą mogły bez przeszkód pracować na komputerze.